W ciągu 20 lat firma Bonair zrealizowała kilkaset dużych i mniejszych projektów. Poniżej zamieszczamy kilka wybranych referencji. Więcej opisów wdrożeń znajduje się w zakładce Case Study.

Business Intelligence

Ubezpieczenia
Nazwa Klienta: Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros SA Oddział w Polsce

Jesteśmy zadowoleni zarówno z wybranej technologii Microsoftu, jak i partnera wdrożeniowego, firmy Bonair. Profesjonalna ekipa, kompetentna, komunikatywna, zaangażowana w projekt. We współpracy z Bonair  najbardziej cenię umiejętność postawienia się w roli klienta i zrozumienie, czego tak naprawdę klient potrzebuje. W czasie trwania tego projektu zbudowaliśmy duże wzajemne zaufanie. Dobrze nam się razem pracowało – mówi Justyna Mazur, Kierownik ds. Zarządzania Informacją i Jakością Danych.

Case study


Produkcja
Nazwa Klienta: Südzucker Polska SA

Celem wdrożenia było zbudowanie centralnej hurtowni danych, integrującej dotychczasowe źródła danych wykorzystywane przez spółkę. Hurtownia miała za zadanie m.in. odciążyć system Microsoft Dynamics AX, także dostarczony przez Bonair SA, od czaso- i zasobo-chłonnych procesów analityczno-raportowych danych z wielu spółek. Firma Bonair dostarczyła rozwiązanie, dzięki któremu Südzucker Polska S.A. może korzystać ze spójnej i wiarygodnej informacji zarządczej. Jednolita hurtownia danych przyczyniła się do poprawy jakości danych, przyspieszyła dostęp do informacji a tym samym przyczyniła się do możliwości szybszego podejmowania decyzji - fragment listu referencyjnego Klienta.


Produkcja

Nazwa Klienta: TVN SA

Case study


Instytucja finansowa

Nazwa Klienta: Provident Polska

Case study


Instytucja finansowa

Nazwa Klienta: ING Lease Polska

Case study

CRM

Usługi
Nazwa Klienta: Dotpay SA

Do przeprowadzenia wdrożenia szukaliśmy firmy, która ma doświadczenie na rynku, potwierdzone stosownymi certyfikatami i referencjami. Warunek ten spełniał Bonair SA, który jest autoryzowanym partnerem Microsoftu o najwyższym statusie partnerstwa: Gold - Piotr Owczarek, Prezes Zarządu Eurokoncept, akcjonariusza Dotpay SA.

Case study


Usługi
Nazwa Klienta: Systemics-PAB

Podstawowym celem wdrożenia Microsoft Dynamics CRM 2011 było usprawnienie procesów sprzedażowych, jak i ujednolicenie ich raportowania. System monitoruje potencjał sprzedażowy u klientów umożliwiając prowadzenie wielu procesów równolegle. Wprowadzone zmiany w konsekwencji mają wpłynąć na poszerzenie obszaru sprzedaży  fragment listu referencyjnego Klienta.


Handel i dystrybucja

Nazwa Klienta: Martis

Case study

Monitorowanie i optymalizacja produkcji - MES

Produkcja

Nazwa Klienta: Grupa Żywiec SA Browar w Warce
Przy wyborze tego oprogramowania kluczową sprawą była jednak możliwość współpracy z lokalnym integratorem – firmą Bonair, która potrafiła dostosować istniejące rozwiązanie do potrzeb browaru – Krzysztof Żyrek, Dyrektor ds. produkcji.

Case study

Oprogramowanie wspierające zarządzanie - ERP

Produkcja

Nazwa Klienta: Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze ,,Victoria” SA

Od samego początku zauważalną korzyścią jest orientacja przedsiębiorstwa na procesy biznesowe i ich standaryzacja, przekształcanie firmy w organizacje kierowaną informacjami, integracja procesów magazynowania, produkcji, sprzedaży. Efektem oczekiwanym jest optymalizacja kosztów procesów dzięki możliwości monitorowania miejsc powstawania kosztów, możliwości przeprowadzania analiz rentowności na poziomie produktu, klienta, grupy klientów itp. – zauważa Fryderyk Krukowski, Prezes Zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria”.


Produkcja
Nazwa Klienta: Werner Kenkel Sp. z o.o.

Pod uwagę braliśmy rozwiązania branżowe dostępne na rynku międzynarodowym, ale względy ekonomiczne zadecydowały, że wybraliśmy MS Dynamics AX – tłumaczy Marek Popławski, Analityk Ekonomiczny w Werner Kenkel, Kierownik wdrożenia. Microsoft proponował dotychczasowym użytkownikom Great Plains dostarczenie odpowiedników posiadanych modułów i licencji za darmo, i skorzystaliśmy z tego. Ostatecznie ponieśliśmy tylko koszty wdrożenia.

Case study


Produkcja i dystrybucja
Nazwa Klienta: Iglotech Sp. J.

Wybrane firmy dostały zadanie zmapowania małego fragmentu procesu zachodzącego w naszej firmie – opowiada Wojciech Pokwicki, kierujący wdrożeniem, szef Działu IT. - Firma Bonair najlepiej wypadła z firm prezentujących – pokazała najwyższy stopień profesjonalizmu.


Usługi
Nazwa Klienta: coffeeheaven (CHI Polska SA)

Byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Widzieliśmy, jaką jakość usług świadczy Bonair, więc gdy szukaliśmy solidnego partnera do wdrożenia Microsoft Dynamics AX 4.0 wybór był naturalny i jak widać trafny – twierdzi Tomasz Lachowski, Accounting Manager CHI Polska SA. - Oczywiście sprawdziliśmy konkurencję. Od momentu wdrożenia nie zatrudniliśmy żadnej osoby, choć liczba kawiarni wzrosła. Nie widać też takiego obciążenia pracą, aby myśleć o dodatkowych pracownikach- twierdzi Tomasz Lachowski, Accounting Manager CHI Polska SA.

Case study


Instytucja finansowa
Nazwa Klienta: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA

Firma ma swoim koncie wiele wdrożeń AX, dużo osiągnięć w tym zakresie oraz fachowy zespół. Podobało nam się, że pracownicy byli bardzo dobrze przygotowani na każde spotkanie, na nasze pytania i prośby reagowali bezzwłocznie. Widać było zaangażowanie i dużą wiedzę merytoryczną, co dobrze rokowało na przyszłość, pokazywało, jak powinna przebiegać nasza współpraca – mówi Lidia Michalska, Główna Księgowa GPW SA.

Case study


Dystrybucja
Nazwa Klienta: cdp.pl

Cena była jednym z głównych czynników, ale ważna dla nas była też opinia o firmie, zaproponowany zespół wdrożeniowy i jego doświadczenie. W dodatku Bonair świadczy usługi serwisowe i ma specjalny zespół do obsługi powdrożeniowej, co oznacza, że będzie do dyspozycji klienta w razie potrzeby, a nie w przerwie w pracy przy kolejnym wdrożeniu - z tego co wiem, mało która firma to oferuje - ocenia Robert Wesołowski, Dyrektor Finansowy.


Produkcja
Nazwa Klienta: Südzucker Polska SA

Przede wszystkim mamy obecnie stabilnie i efektywniej działający system oraz wizję jego rozwoju. Uporządkowaliśmy swoją organizację- Marek Witkowski, Dyrektor IT w Südzucker Polska.

Case study

Video


Handel
Nazwa Klienta: Ronson Development Management Sp. z. o.o.

Wybraliśmy Bonair, bo jest znaczącym partnerem Microsoftu jeżeli chodzi o wdrożenia i serwis AX oraz ze względu na posiadanie w miarę gotowego dla nas produktu, DeweloperPro, wykorzystywanego przez znaczącego innego dewelopera – wyjaśnia Tomasz Łapiński, Dyrektor Finansowy Grupy Ronson.