logo poczta
23 lipca br. została podpisana umowa dotycząca wdrożenia rozwiązania ERP, systemu Microsoft Dynamics AX 2012 w Poczcie Polskiej. Implementacją nowego systemu dla Poczty Polskiej zajmie się konsorcjum firm Bonair SA, Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. i Arcus S.A. 

 

Zawarta umowa obejmuje zakup, zaprojektowanie i wdrożenie systemu informatycznego Microsoft Dynamics AX, a także integrację z aplikacjami dziedzinowymi Poczty Polskiej. Microsoft Dynamics AX będzie wspierać Pocztę Polską w obsłudze procesów gospodarki własnej: finansów i księgowości, środków trwałych, gospodarki magazynowej oraz rozliczania nieruchomości. Z nowego systemu będzie docelowo korzystać ponad 500 użytkowników. Wdrożenie i szkolenia będą odbywały się na terenie całego kraju.Konferencja skierowana jest m.in. do departamentów operacyjnych, biznesowych, bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, osób odpowiedzialnych za sprawność procesów.

- Podpisany kontrakt z Pocztą Polską to dla nas ważny i prestiżowy projekt. Wpisuje się w strategię biznesową Bonair, w ramach której od lat realizujemy projekty dla dużych przedsiębiorstw, podmiotów administracji publicznej oraz instytucji finansowych - komentuje Daniel Olejniczak, Wiceprezes Zarządu, Bonair SA. – Jesteśmy przekonani, że zarówno nowoczesna i elastyczna platforma Microsoft Dynamics AX, jak i doświadczenie oraz  kompetencje zespołów po stronie naszego Konsorcjum i naszego Klienta pozwolą Poczcie Polskiej usprawnić procesy biznesowe oraz wesprzeć dalszy dynamiczny rozwój oferty Grupy Poczty Polskiej.

- Arcus Systemy Informatyczne ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie we wdrażaniu narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie instytucjami i przedsiębiorstwami. Dzięki przeprowadzonym przez lata projektom zarówno w sektorze prywatnym i publicznym, możemy podjąć się wdrożenia w tak dużej i rozproszonej organizacji jak Poczta Polska – mówi Krzysztof Jaśkiewicz, Prezes Zarządu Arcus Systemy Informatyczne.

- Grupa Arcus jest coraz silniej obecna w kolejnych obszarach rynku informatycznego dzięki spółkom wchodzącym w jej skład. Arcus Systemy Informatyczne ma bardzo duże doświadczenie we wdrażaniu i integracji systemów, w szczególności klasy ERP. Cieszymy się, że nasza Grupa może wspomóc Pocztę Polską w prowadzeniu biznesu za pomocą nowoczesnych narzędzi Microsoft Dynamics AX – komentuje Michał Czeredys, Prezes Zarządu Arcus S.A.

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner